فوریه, 2019 بدون نظر اخبار

یکی از راه های زیبا سازی پشت با ساختمان ها ، کف استخر ها ، سرویس هاس بهداشتی و… استفاده از ایزوگام طرح دار می باشد . در اکثر کشورهای جهان به دلیل زیبا بودن روکش ، استفاده از ایزوگام طرح دار در بورس بوده و فروش آن افزایش یافته است.

ایزوگام طرح دار

ایزوگام طرح دار

ایزوگام طرح دار یا ایزوگام روکش دار در طرح های آجرنما ، سنگی ، موزاییکی ، چمنی ، لانه زنبوری ، سرامیک و … با مقاومت بالا و کیفیت  30 تا 35 میکرون از قیر خالص پلیمری تولید و عرضه می شود . جدیدترین نسل عایق های رطوبتی ، ایزوگام طرح دار می باشد .

امروزه در مرحله پی و فونداسیون ساختمان ها  یا ایزولاسیون دیوارها ، سرویس ها ، پشت بام ها و…از نوعی عایق رطوبتی به نام ایزوگام استفاده می کنند . برای اطلاع قیمت ایزوگام و ایزوگام دلیجان به وب سایت نوین ایزوگام مراجعه نمایید .

تولید ایزوگام در ایران از سال 1350 شروع شد و امروزه با پیشرفت چشمگیری تولید وعرضه می شود. شرکت نوین ایزوگام بزرگترین تولید کننده ایزوگام و ایزوگام 117 ، با هدف تولید انواع عایق حرارتی و رطوبتی در ایران است .

تقسیم بندی ایزوگام طرح دار بر اساس شکل ظاهری و برش آن :

 1. ایزوگام عادی ( با عرض 1 متر و رول های 10 متری )
 2. ایزوگام برش خورده

تقسیم‌بندی ایزوگام طرح دار بر اساس نوع لایه‌های به کار رفته :

 1. ایزوگام تک لایه
 2. ایزوگم دو لایه

تقسیم‌بندی ایزوگام طرح دار بر اساس پوشش روی آن

 1. ایزوگام با روکش آلومینیوم
 2. ایزوگام بدون روکش آلومینیوم
 3. ایزوگام با روکش سنگ ریزه

کاربرد ایزوگام طرح دار

 • بیشترین کاربرد ایزوگام طرح دار در صنعت ساختمان می باشد .
 • مانع از بازتابش نور خورشید می شود .
 • زیبا سازی ساختمان
 • زیبا سازی دیوارها ، کف استخر ، زمین ورزشی

انواع ایزوگام طرح دار

 • طرح آجر نما
 • طرح سنگ
 • طرح چوب
 • طرح سرامیک
 • طرح گرانیت
 • طرح ورساچه
 • طرح چمنی
 • طرح کامپوزیت
 • انواع طرح های رنگی

ایزوگام طرح دار پلیمری

این نوع ایزوگام با مقاومت و طول عمر بالا جدید ترین نسل ایزوگام طرح دار می باشد . ایزوگام طرح دار پلیمری به عنوان عایق ضد رطوبت و زیبا سازی محیط استفاده می شود . ایزوگام پلیمری در حقیقت همان ایزوگام فویل دار است . فویل به کار رفته در آن با فناوری و تکنولوژی روز دنیا تولید شده است . فویل به کار رفته در ایزوگام نقش مهمی در استحکام آن دارد .

قیمت ایزوگام طرح دار

قیمت ایزوگام طرح دار نسبت به طرحی که دارد متفاوت است . ایزوگام های عادی به صورت متری به فروش می رسند ، ایزوگام های طرح دارد براساس نوع طرح و کاربردشان قیمت های متفاوتی دارند . توجه داشته باشید که خرید عمده ایزوگام طرح دار به صرفه تر می باشد .

ایزوگام طرح دار دلیجان در ساختمان های اداری ، تجاری و مراکز درمانی استفاده می شود .  برخی از کارخانه شرایط فروش ویژه با تخفبف عالی برای خرید ایزوگام در حجم بالا برای مشتریان دائمی و خوش حساب خود در نظر می گیرند .

نصب ایزوگام حیاتی یا مهم ؟

روز به روز اهمیت نصب ایزوگام در تهران و سایر نقاط کشور افزایش پیدا می کند . در گذشته راه کارهای گوناگونی برای حفظ محیط و سقف ساختمان ارائه میشد ، اما امروزه مطمئن ترین و به صرفه ترین راه نصب ایزوگام طرح دار می باشد .

با نصب ایزوگام در محیط کار سرویس های آشپزخانه و… هیچ گونه نگرانی بابت چکه کردن آب ، ایجاد ترک در دیوارها و…. به مدت 10 تا 15 سال نخواهید داشت و خیالتان بابت استقامت ساختمان راحت خواهد بود .

تمامی ساختمان ها به دلیل جلوگیری از خطرات احتمالی ناشی از سیل ، رطوبت هوا ، سرما و گرما به نصب ایزوگام نیاز دارند . زیرا موارد ذکر شده به راحتی به ساختمان ها نفوذ پیدا می کنند و خسارت زیادی را ایجاد می کنند . عمر ساختمان ها شما هر چه بیشتر باشد بروز این خطرات جدی تر خواهد شد و شما باید پیگیر نصب ایزوگام باشید .

علاوه بر موارد ذکر شده باید هزینه هنگفتی را بابت تعمیر و مقاوم سازی ساختمان در صورت نبود ایزوگام پرداخت کنید .

به طور کلی این نوع ایزوگام برای پوشش دیوارهای بیرونی یا محل های پر تردد مورد استفاده قرار می گیرد .

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *