فوریه, 2019 بدون نظر اخبار

تمامی افرادی که در زمینه مقاوم سازی و عایق کاری و نصب ایزوگام ساختمان فعالیت دارند در صورتی که نکات ایمنی لازم را رعایت نکنند ،با خطرات احتمالی چون آسیب دیدگی و حتی مرگ رو به رو خواهند شد .همان گونه که می دانید اجرای مراحل مختلف نصب ایزوگام تنها به سطوح وسیعی چون دیوار و پشت بام ساختمان نیست بلکه گاهی در یک فضای محدود و کوچکی چون جدار داخل مخزن و یا دیوار حفرشده در زمین انجام می شود .

در صورتی که در چنین محیط هایی نکات ایمنی رعایت نشود احتمال بروز خطرات و آسیب دیدگی جدی برای نصاب وجود دارد . در ادامه نکاتی را که باید به هنگام نصب ایزوگام رعایت کرد مرور خواهیم کرد .

نصب ایزوگام

رعایت نکات ایمنی در هنگام نصب ایزوگام

ایمنی موضوع مهمی است که امروزه در تمامی امور عملیاتی باید به آن توجه شود. در صورتی که این نکات رعایت نشوند احتمال خطرات مالی و جانی برای افراد وجود دارد . نکات مهم و ضروری درزمان اجرا و نصب ایزوگام وجود دارد به شرح زیر می باشد :

  1. محافظت از اتصال مشعل و کپسول

اتصالات مشعل و کپسول باید ایمنی لازم را داشته باشد . رعایت نکات ایمنی در فضاهای بسته و کوچک بیش تر از سایر فضاهای باز باید در زمان مراحل اجرای و نصب ایزوگام باشد . جا به جایی کپسول با دقت کافی انجام شود و هم چنین افرادی که در محل مورد نظر مشغول به کار هستند بیش تر باید مراقب خطرات احتمالی باشند و نکات ایمنی را رعایت نمایند .

  1. پیش بینی های لازم جهت مقابله با آتش سوزی

زمانی که مراحل نصب ایزوگام در محیط های کوچک و بسته انجام می شود .باید پیش بینی های لازم را جهت مقابله با آتش سوزی در نظر داشته باشید زیرا عملیات نصب و اجرای ایزوگام نزدیک به موادی انجام می شود که قابل اشتعال هستند .در دسترس بودن خاموش کننده های حریق و آمادگی افرادی که توانایی و آموزش های لازم جهت مقابله با خطرات آتش سوزی را دارند ضروری است .یکی از نکات مهم مقابله با آتش سوزی در زمان نصب و اجرای ایزوگام استفاده از نیروی باتجربه و ماهر می باشد که کمک زیادی خواهد کرد تا وقوع آتش سوزی در محل به حداقل ممکن برسد .

  1. دور بودن اطفال در زمان اجرای ایزوگام

در زمان اجرا و نصب ایزوگام به دلیل وجود خطرات احتمالی برای افراد به خصوص کودکان ، توصیه می شود در زمان اجرای کار کودکان را از محل مورد نظر دور کنید تا به طور ناخواسته خطرات جبران ناپذیری برای کودکان ایجاد نشود .

  1. سقوط از بلندی

در اکثر مواقع عملیات اجرای نصب ایزوگام در سطوح و محل هایی با ارتفاع زیاد انجام می شود ، توصیه اکثر افراد باتجربه در این زمینه این است که در زمان کار در محیط هایی با ارتفاع زیاد رعایت نکات ایمنی را به مراتب بی تر رعایت کنیم . تجهیزات ایمنی مناسب ، عدم ریسک پذیری در زمان نصب و اجرای ایزوگام کمک بسزایی خواهد کرد که خطرات احتمالی نیروهای نصاب ایزوگام را تهدید نکند . مراقبت و رعایت اصول اولیه و ایمنی را همیشه در دستور کار خود قرار دهید.

نکات مهم بعد از نصب ایزوگام که باید به آن توجه کنیم !

به دلیل استفاده از مواد نفتی و قیر در ایزوگام ها باید به این نکته را درنظر داشت در صورت قرارگیری در کنار حرارت مستقیم احتمال احتراق و آتش سوزی آن ها بسیار بالاست . بنابراین بعد از نصب ایزوگام در پشت بام ساختمان ، ساکنین نباید بغیر از موارد ضروری چون تعمیرات کولر و تاسیسات به پشت بام ساختمان رفت و آمد داشته باشند . از برپایی آتش سوزی در پشت بام جهت رست کردن کباب و .. جدا خودداری کنید چرا که احتمال آتش سوزی 100 درصدی را به همراه خواهد داشت .

نکته دیگر درمورد ایزوگام های فویل دار می باشد که نور خورشید و حرارت را منعکس می کنند ، چنان از ایزوگام های روکش دار در دیوار استفاده کرده اید از قرار دادن مخازنی که دارای مواد آتش زا هستند و جدا خودداری کنید زیرا در اثر انعکاس نور خورشید احتمال آتش سوزی بالاست . هم چنین درختان و گیاهانی که در اطراف این دیوارها وجود دارند در اثر انعکاس نور خورشید تابیده شده خشک خواهند شد و گاهی احتمال آتش سوزی در آن ها وجود خواهد داشت .

شرکت نوین ایزوگام با بکارگیری افراد ماهر در زمینه نصب و اجرای ایزوگام و مشاوره رایگان در زمینه خرید ایزوگام و خدمات با کیفیتی را به مشتریان خود ارائه می دهد . جهت کسب اطلاعات بیش تر در رابطه با قیمت ایزوگام و ایزوگام دلیجان با مشاورین ما در تماس باشید .

 

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *